Η Ζωή Της Άλλης-Καθημερινά στις 18:10 στο mega.

HomeCalendarFAQSearchRegisterLog in

Share | 

Ευγενία Παναγοπούλου-Ντορίτα Τριανταφύλλου

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin

PostSubject: Ευγενία Παναγοπούλου-Ντορίτα Τριανταφύλλου   Thu Apr 08, 2010 11:23 pm

Η κόρη της Μαίρης, γίνεται αμέσως φίλη με την Ελπίδα, με το που πιάνει δουλειά στην κουζίνα, τη στηρίζει και τη βοηθά μαζί με τη μητέρα της. Από την πρώτη στιγμή δεν εμπιστεύεται τη Ξένια, δεν πιστεύει ότι είναι πραγματική φίλη της Ελπίδας και τη βλέπει με μισό μάτι. Η Ντορίτα είναι αυθόρμητη και αρκετά ατίθαση φύση με αποτέλεσμα να συγκρούεται συχνά με τη Μαίρη. Είναι όμως ανοιχτός και καλόκαρδος άνθρωπος και πολύ καλή φίλη.

Η Ευγενία Παναγοπούλου απάντησε σε 10 ερωτήσεις στο megatv:

1. Πού γεννηθήκατε και μεγαλώσατε;
Γεννήθηκα το 1985, στην Αλεξανδρούπολη και μεγάλωσα σε διάφορες πόλεις της Ελλάδος, λόγω του επαγγέλματος του πατέρα μου (στρατιωτικός)

2. Είχατε κάποιον άλλον προσανατολισμό πριν γίνετε ηθοποιός;
Όχι, η υποκριτική για εμένα ήταν μονόδρομος.

3. Σε ποιες παραστάσεις, ταινίες και σειρές έχετε συμμετάσχει; (επιλεκτικά)
Έχω συμμετάσχει στις τηλεοπτικές σειρές: Μυστικά της Εδέμ, Ψεύτης Παππούς και Θεατρικά Βασίλισσα Ληρ σε σκηνοθεσία Κ.Καπελώνη.

4. Ποια είναι η αγαπημένη σας ταινία; Το αγαπημένο σας βιβλίο; Ο αγαπημένος σας δίσκος;
Αν μπορούσα να ξεχωρίσω μια από τις αγαπημένες μου ταινίες είναι το America America, του Ηλία Καζάν.
Αγαπημένο βιβλίο είναι τα θεατρικά άπαντα του Άκη Δήμου και ένας αγαπημένος μου δίσκος είναι τα τραγούδια του Elvis Presley.

5. Ποιο ταξίδι ονειρεύεστε να κάνετε;
Αν θέλετε μια ρεαλιστική απάντηση είναι σε διάφορες πόλεις της Ευρώπης, αλλά αν μπορείτε να δεχτείτε μια πιο ρομαντική είναι το ταξίδι της ζωής μου.

6. Ποιο είναι το αγαπημένο σας σημείο της Αθήνας;
Σίγουρα όπου είναι τα πρόσωπα που αγαπώ.

7. Τι άλλο σας ενδιαφέρει εκτός από το θέατρο, το σινεμά και την τηλεόραση;
Να ακούω μουσική, να παρακολουθώ την επικαιρότητα, να γράφω μικρά διηγήματα και όταν υπάρχει ελεύθερος χρόνος να συναντώ τα αγαπημένα μου πρόσωπα.

8. Μια καλή καθημερινή σειρά γίνεται επιλογή εκατομμυρίων τηλεθεατών. Συνεχίζει να αποτελεί ταμπού η συμμετοχή για έναν ηθοποιό;
Δεν ξέρω αν αποτελεί ταμπού, σίγουρα είναι μια μεγάλη πρόκληση για έναν ηθοποιό, πόσο μάλλον για κάποιον που είναι στο ξεκίνημά του.

9. Υπάρχουν στοιχεία του χαρακτήρα σας κοινά με το ρόλο που υποδύεστε στη σειρά;
Αρκετά! Άλλωστε η προσωπική μου πεποίθηση είναι ότι η σχέση μας με τους ρόλους πρέπει να είναι διαδραστική. Θέλω να τους χαρίζω ένα κομμάτι από εμένα και με τη σειρά μου να παίρνω ένα κομμάτι από αυτούς.

10. Δέκα χρόνια μετά, πώς βλέπετε τον εαυτό σας;
Σε γενικές γραμμές προσπαθώ να μην προγραμματίζω τόσο μακροπρόθεσμα σχέδια, αλλά εστιάζω στο τώρα ώστε να απολαμβάνω την κάθε στιγμή. Σίγουρα όμως θα θέλω να είμαι υγιής, δίπλα μου να έχω την οικογένειά μου, τους ανθρώπους που αγαπώ και να έχω υλοποιήσει κάποιους από τους στόχους μου.
Back to top Go down
http://izwitisallis.forumotion.com

Ευγενία Παναγοπούλου-Ντορίτα Τριανταφύλλου
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1