Η Ζωή Της Άλλης
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Η Ζωή Της Άλλης-Καθημερινά στις 18:10 στο mega.
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Εύα Πετρίδη-Θάλεια Χρηστάκη

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin


Posts : 173
Join date : 2010-04-08
Age : 32
Location : Athens

Εύα Πετρίδη-Θάλεια Χρηστάκη Empty
PostSubject: Εύα Πετρίδη-Θάλεια Χρηστάκη   Εύα Πετρίδη-Θάλεια Χρηστάκη Icon_minitimeThu Apr 08, 2010 11:29 pm

Εύα Πετρίδη-Θάλεια Χρηστάκη Mega_l29
Η έφηβη κόρη της Βιβής και του Μιχάλη δεν αντέχει τις σκηνές που κάνει η μάνα της στον πατέρα της και προσπαθεί να βρει έναν τρόπο να διαχειριστεί τον χωρισμό των γονιών της. Κάποια στιγμή, βεβαίως, ο έρωτας θα χτυπήσει την πόρτα της κι ίσως κάνει τα πράγματα πιο εύκολα...


H Εύα Πετρίδη απάντησε σε 10 ερωτήσεις στο megatv:


1. Πού γεννηθήκατε και μεγαλώσατε;
Στην Αθήνα.

2. Είχατε κάποιον άλλον προσανατολισμό πριν γίνετε ηθοποιός;
Με ενδιέφερε και η δημοσιογραφία αλλά αυτό που κάνω τώρα με εκφράζει απόλυτα.

3. Σε ποιες παραστάσεις, ταινίες και σειρές έχετε συμμετάσχει; (επιλεκτικά)
Η σειρά «Η Ζωή της άλλης» είναι η πρώτη μου δουλειά! Δεν έχω συμμετάσχει κάπου αλλού.

4.Ποια είναι η αγαπημένη σας ταινία; Το αγαπημένο σας βιβλίο; Ο αγαπημένος σας δίσκος;
Η αγαπημένη μου ταινία είναι η «Frida kahlo», το αγαπημένο μου βιβλίο είναι το «Ο Έρωτας στα χρόνια της Χολέρας».

5. Ποιο ταξίδι ονειρεύεστε να κάνετε;
Θέλω όταν μου δοθεί η ευκαιρία να γυρίσω όλη την Ευρώπη!

6. Ποιο είναι το αγαπημένο σας σημείο της Αθήνας;
Το αγαπημένο μου σημείο είναι στον Υμηττό με θέα όλη την Αθήνα παρέα με τα αγαπημένα μου πρόσωπα.

7. Τι άλλο σας ενδιαφέρει εκτός από το θέατρο, το σινεμά και την τηλεόραση;
Μου αρέσει να ακούω μουσική, να διαβάζω βιβλία αλλά και να περνάω χρόνο με τους φίλους μου, φυσικά.

8. Μια καλή καθημερινή σειρά γίνεται επιλογή εκατομμυρίων τηλεθεατών. Συνεχίζει να αποτελεί ταμπού η συμμετοχή για έναν ηθοποιό;
Όχι δεν νομίζω πως αποτελεί ταμπού... ειδικά σε άτομα όπως εγώ που ξεκινούν τα πρώτα τους βήματα σε αυτό το χώρο.

9. Υπάρχουν στοιχεία του χαρακτήρα σας κοινά με το ρόλο που υποδύεστε στη σειρά;
Η Θάλεια είναι δυναμική και αυθόρμητη αλλά παράλληλα είναι και αρκετά ευαίσθητος χαρακτήρας όπως και εγώ.

10. Δέκα χρόνια μετά, πως βλέπετε τον εαυτό σας;
Με μια αξιοπρεπή πορεία στην υποκριτική έχοντας μπροστά μου πολλά χρόνια ακόμα για να κάνω όλα μου τα όνειρα πραγματικότητα!
Back to top Go down
https://izwitisallis.forumotion.com
 
Εύα Πετρίδη-Θάλεια Χρηστάκη
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Η Ζωή Της Άλλης :: Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ :: Πρωταγωνιστές-
Jump to: